AKTUALITY

MČR - starší žáci - jednotlivci (Holubice, 3.6.2023) - 05.06.2023

MČR - starší žáci - jednotlivci (Holubice, 3.6.2023)

Vedle momentálně vedoucího družstva Dorostenecké ligy skupiny "A" máme ve svých řadách i o něco mladší nohejbalové bojovníky. Tím nejnadanějším je momentálně Pavel Vrátný, který se pod vedením trenéra Vojty Bartovského zúčastnil Mistrovství České Republiky v kategorii starších žáků (12-15 let), v disciplíně jednotlivci.
V základní skupině na něj čekali 3 soupeři různých výkonnostních úrovní.
První zápas proti Budějovickému Richardu Semančíkovi byl výborný na první rozehrání v turnaji. Mírně slabší soupeř od začátku nestíhal Pavlovu tempu, zejména měl problém s příjmem kvalitního podání, a tak  bylo brzy na ukazateli příznivé skóre. V podobném duchu se nesly oba dva sety. První zápas a hned výhra. To bylo příjemné zahájení.
Druhý duel sehrál proti kandidátovi na vítězství nejen skupiny ale celého turnaje Tobiáši Gregorovi z Karlových Varů. V tomto zápase byl favorit jasný, takže důležité bylo si vyzkoušet hrát proti silnějšímu soupeřit, sbírat postupně bod za bodem. Zápas nakonec dopadl podle papírových předpokladů, ale v obou setech podal Pavel velmi dobrý výkon a nedaroval soupeři nic zadarmo. Začátky obou setů byly bodově vyrovnané, ale soupeř pak ukázal svoji kvalitu a koncovky už patřili jemu.
V posledním zápasu ve skupině čekal našeho borce Vojtěch Prachař z Pekla nad Zdobnicí. Tento nejvyrovnanější zápas přinesl pěkné výměny, bojovný a napínavý nohejbal. Pavel se znovu mohl opřít o velmi dobré podání, kterým soupeři celou dobu zatápěl a připravil si tak cestu k vítězství.
Zisk čtyř bodů a postup do playoff ze druhého místa ve skupině byl nad očekávání dobrý výsledek.
Dalším soupeřem byl tedy papírově slabší (3. ze skupiny) Budějovický František Lhotka. Pavel začal zápas ve velkém stylu a hned od začátku nenechal nikoho na pochybách, že si chce dokráčet pro postup do osmifinále. Soupeř prakticky nenašel způsob, jak se ubránit podání a úspěšně zaútočit. V prvním setu povolil Pavel soupeři pouhé 3 míče. Plně koncentrovaný pak očekával, jak se bude vyvíjet druhý set, protože zvláště v singlu může být každý set úplně jiný. Tentokrát se tak ale nestalo a průběh druhého setu byl ještě jednoznačnější než setu prvního a Pavel si dovolil několik až exhibičních úderů. Zrodil se tak překvapivě snadný postup.
V osmifinále čekal na Řeporyjského hráče další těžký kalibr v podobě Českobrodského Jana Bálka, dalšího z favoritů turnaje. Velmi dobrým výkonem, dodržováním stanovené taktiky a využíváním soupeřových chyb dokázal Pavel dlouho držet se soupeřem krok. Ten byl ale v koncovce setu přeci jen lepší a zaslouženě zvítězil. Druhý set nezačal Pavel dobře a několika chybami soupeři pomohl k vedení. Na zmenšení náskoku soupeře už pak chyběly fyzické i psychické síly. Soupeř tak nabídnutou šancí nepohrdl a dovedl zápas k vítězství.
První účast na celorepublikovém turnaji skončila pro Pavla v osmifinále, ale rozhodně podal velmi dobrý výkon a stopku mu vystavil až pozdější vítěz. Konečné 9.-13. místo z 26 účastníků je výborným odrazovým můstkem pro další turnaje.

Dorostenecká liga 2023 - 28.05.2023

Dorostenecká liga 2023

Letošní rok je po 4 letech a 3 sezonách v celostátní soutěži pro většinu hráčů posledním v dorostenecké kategorii, a proto si dali hráči cíl dostat se v soutěži co nejdále. Situace je pro to poměrně příznivá. Oproti předchozím rokům nastupují hráči zkušenější, vzrostla jejich herní kvalita a nepodstatná není ani souhra týmu, který, až na malé změny, vydržel po hromadě celou dobu.
Během dosud odehraných utkání nedělají hráči tolik zbytečných chyb, které je v minulosti stály cenné body do tabulky, z čehož pak vyplývala konečná umístění. První rok z toho bylo těsné 5. místo ve skupině "A" a souboj o umístění na 9.-11. místě. V tomto souboji celkem přesvědčivě naši zvítězili.
Druhou sezónu o pár bodů uniklo třetí místo a přijatelnější soupeř pro čtvrtfinále. Díky postupu ze 4. se jím stal vítěz skupiny "B" z Modřic, který byl nad naše síly a který si nakonec poradil se všemi překážkami a slavil vítězství v celé soutěži.
Velkou výhodou našeho týmu je vyrovnanost hráčů. Většina soupeřů má hru postavenou na jednom či dvou špičkových hráčích doplněných staršími žáky, kteří ne všichni na úroveň dorostenecké ligy mají. My sice žádného takového tahouna nemáme, ale disponujeme sedmi nadprůměrnými hráči. I z tohoto důvodu nám patří průběžné první místo v tabulce skupiny "A" a o vítězství ve skupině rozhodne vzájemný zápas se Stříbrem, v jehož dresu může nastoupit i Lukáš Tolar, který již pravidelně působí v mužské nejvyšší soutěži.
Vítězství ve skupině je důležité ze dvou důvodů. Z hlediska psychologie bude mít vítěz výhodu, i když v našem případě by mohlo jít o sezónu bez prohry a čtvrtfinále pak může být tvrdým vystřízlivěním. Každopádně tým na prvním místě bude mít papírově nejslabšího soupeře ze skupiny "B", která je tradičně herní úrovní o něco výš. Rádi bychom se dostali alespoň o kousek dál než loni, ale tento krok je ještě daleko před námi. Nyní se musíme soustředit na zbývající utkání základní části a pak teprve přijde na řadu playoff.

XXVII. Řeporyjský kraťas - turnaj trojic (29.4.2023) - 20.03.2023

Zveme všechny nohejbalové nadšence na již 27. ročník turnaje trojic.
Hrát se bude dle pravidel nohejbalu na 3 dopady.
K dispozici jsou dva antukové kurty.
Turnaj je bez jakéhokoliv omezení.
Startovné 300,- za trojici.
Věcné ceny pro nejlepší týmy.
Samozřejmostí je otevřená kantýna a snad i dobré počasí.

Přihlášky na mailu vojtech.bartovsky@seznam.cz.

Brigáda (25.3.2023 10:00) - 10.03.2023

Po měsících strávených v prostorách tělocvičny se konečně blíží čas, který mají všichni rádi. Čas soutěží, venkovních tréninků a turnajů. Aby bylo toto umožněno, koná se v sobotu 25.3. od 10 hodin brigáda. Bude probíhat úprava hřiště a další práce v okolí. Přijďte v co největším počtu. Občerstvení pro účastníky brigády je připraveno.

PF 2023 - 01.01.2023

PF 2023

Všem nohejbalistům, sportovcům, ale i přátelům a příbuzným přejeme vše nejlepší v roce 2023.

XXVI. Řeporyjský kraťas - turnaj trojic (4.5.2019) - 20.04.2019

XXVI. Řeporyjský kraťas - turnaj trojic (4.5.2019)

Zveme všechny nohejbalové nadšence na již 26. ročník turnaje trojic.

Přihlášky na mailu vojtech.bartovsky@seznam.cz nebo zzzzde

Brigáda (31.3.2019 10:00) - 20.03.2019

Po měsících strávených v prostorách tělocvičny se konečně blíží čas, který mají všichni rádi. Čas soutěží, venkovních tréninků a turnajů. Aby bylo toto umožněno, koná se v neděli 31.3. od 10 hodin brigáda. Bude probíhat úprava hřiště a další práce v okolí. Přijďte v co největším počtu. Občerstvení pro účastníky brigády je připraveno.

Turnaj trojic (13.10.2018) - 07.09.2018

Turnaj trojic (13.10.2018)

Zveme všechny nohejbalové nadšence na turnaj trojic.

XXV. Řeporyjský kraťas - turnaj trojic (19.5.2018) - 20.05.2018

Zveme všechny nohejbalové nadšence na již 25. ročník turnaje trojic.

Děkujeme všem hráčům i divákům za účast na turnaji.
Pořadí:
1. Santa Fe (Jiroušek, Nekola, Sýkora)
2. Chlívek (Kozáčik, Pivoňka, Slaběňák)
3. Žluté Lázně (Fokt, Sokol, Zaspal)

4. Lanďáci (Landrichter Jiří, Tomáš, Aleš)
5. Barrandov (Schwarz, Fillipov, Krejčí)

Pár fotek z turnaje.

Brigáda - 20.03.2018

Po měsících strávených v prostorách tělocvičny se konečně blíží čas, který mají všichni rádi. Čas soutěží, venkovních tréninků a turnajů. Aby bylo toto umožněno, koná se v sobotu 24.3., případně v neděli 25.3. od 10 hodin brigáda. Bude probíhat úprava hřiště a další práce v okolí. Přijďte v co největším počtu. Občerstvení pro účastníky brigády je připraveno.

Kvůli nepříznivému počasí byla brigáda odložena. Nový termín byl stanoven na sobotu 7.4. od 10:00.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 115)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|